Výuka zpěvu


Dětský pěvecký sbor BATERKY

Baterky, březen 2024

pro školáky

zkoušky budou v úterý čas bude upřesněn

Společný zpěv je dvojnásobná roadost a navíc - brániční dýchání, které je ke zpěvu potřeba, posiluje imunitu a správné držení těla. Možná vás také bude zajímat, že při zpěvu se vyplavují endorfiny a tak se mimoděk děti naučí mít z písní radost.

Budeme se tedy věnovat pěvecké technice, ale to vše skrze písně, které máme rádi. Lidové písně jsou základem každého zpěváka, ale to neznamená, že zůstaneme jen u těch českých. "Lidovky" mají i angličané, afrčani nebo třeba indiáni. Písně z filmů by neměli chybět, ale je také třeba mít na léto slušnou výbavu písniček k táboráku.

Zkoušíme na adrese Sibeliova 49/2, Praha 6.

Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře, který naleznete v Kontaktu.


Sólový zpěv pro děti i dospělé

Výuka

Sólový zpěv umožňuje individuální přístup, který je pro správnou pěveckou techniku nejideálnější. Můžeme tak předejít špatným návykům a případným následným indispozicím.
Základem je správné dýchání, posazení hlasu, práce s bránicí a následné rozeznění. Možná to zní složitě, ale jde vlastně o jednu z nejpřirozenějších věcí na světě. Všichni máme hlas, jen se ho nesmíme bát užívat.

Zpívejme si

Chcete začít zpívat a nebo třeba si užívat zpěv i mimo sprchu? Nebo se jen uvolnit při zpěvu a zatím se vám to nedaří? Pojďme to zkusit společně a jsem si jista, že minimálně jednu písničku si nepřestanete zpívat ještě hodně dlouho.

Bližší info o kurzu a vypsané termíny naleznete zde


Nashira

Ženský pěvecký sbor, který Ema Máchová založila v roce 2006 a od té doby nepřetržitě funguje. Výjimečnou dělají Nashiru hebrejské písně ve vlastních úpravách. Vzhledem k tomu, že jsou to písně jak duchovní tak téměř lidové, dalšími pilíři repertoáru tvoří právě duchovní a lidové písně. Přesto si na koncertech můžete poslechnout i vážného charakteru (A. Michna z Otradovic, A. Dvořák, O. Mácha) nebo písně z muzikálů, filmů či jazz. Více na www.nashira-sbor.cz

Reference

Zájemci o výuku pište, prosím, do kontaktu.


*
*
22522205
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Matěj
Chodim zatim jenom dva měsíce. Ale když vzpomenu, že můj hlasovej projev po dekády ze všeho nejvíc a zcela beznadějně připomínal zbraň hromadnýho ničení, tak se i za tu krátkou dobu děly věci. Chraplavý bručení nepokrejvající ani jednu oktávu se proměnilo v relativně použitelnýho, celkem intonujícího, začínajícího tenora. Náhodný posluchači se už neošívaj, a kolik písniček si najednou můžu jen tak zabroukat... Artikulace, věčná to moje nemesis, doznává změn lepších než na průměrný logopedii. A i to hudební ucho doznalo vývoje umožňujícím mi konečně si z poslechu něco přehrát nebo zapsat do not. Návdavkem je nedílnou součástí hodin práce na nějakym tom výrazu, prostě aby se nezpívalo strojově podle partitury, ale přemejšlelo se trošku nad textem a dala se mu i nějaká duše. Si člověk ani neuvědomoval, co všechno se s těma hlasivkama dá dělat.
A to jsem ještě metodou pokus-omyl zjistitl, že učitelů, co maj snahu a zároveň i schopnost z člověka nějakej ten dobře utajenej talent tahat na světlo boží je jak šafránu; převažuje... ale darmo mluvit. Jsem měl na týhle adrese asi zase jednou víc štěstí než rozumu.
Každopádně se nebojte, nejde o žádnou drezůru, pančelka prostě jenom fikaně tuhle něco nadhodí, tamhle něco připomene, tuhle něco navede, a člověk si v tu chvíli ani nevšimne, že na něčem pracuje. Takže doporučuju.
Iveta
Chodím k Emě na hodiny sólového zpěvu necelých 6 měsíců a jsem velmi spokojená. Svým empatickým přístupem se dokáže naladit na potřeby studenta, vybrat repertoár na míru a vytvořit pozitivní atmosféru. Každá hodina pro mě představuje relax a zábavu, ale zároveň mám dojem, že se pěvecky posouvám. Děkuji! :-)
Anna Peková
K Emě Máchové chodím půl roku na sólový zpěv a opravdu mi vyhovuje její styl učení. Je trpělivá, milá a její hodiny jsou zábavné. Během hodin mě nikdy do ničeho netlačí, ale zároveň podporuje můj pěvecký potenciál a posouvá mě dál. Na mé nejistoty umí přistoupit a pracovat s nimi. Vřele doporučuji!:-D
Kateřina Arnetová
Na zpěv k Emě chodím asi rok a půl a předtím jsem chodila k jinému učiteli a musím říct, že je velmi důležité si vybrat právě tak dobrého učitele zpěvu jako je Ema. Nejsem z muzikální rodiny takže jsem ke zpěvu nebyla vedena spíše naopak. První kroky ke zpěvu jsou podle mě těžké (já se děsně styděla) a můj první učitel mě tahal děsně vysoko, nebyl nikdy spokojený a hlavně byl nudný.To se Vám u Emy opravdu nestane. Hodina je zábavná, vždy se zkouší něco jiného, nové rozezpívání, nová píseň atd. Zároveň to není žádný šolíchání, paní Ema je laskavá a vtipná, ale když se zpívá tak se zpívá na 100 %. Za ten rok a půl se můj hlas neskutečně změnil, ale nejen to, získala jsem i jistotu, že můžu zpívat i na veřejnosti. Několik mých kamarádů již na zpěv k Emě také chodí a přidávají se další. Zpěv u paní Emy je vždy radost a vřele doporučuji návštěvu v její příjemné učebně.
Jana Davidová
Hodiny zpěvu s Emou jsou skvělé a vždy, když odcházím, tak mám dál chuť zpívat. Hrozně mě to baví a jsem ráda, za její laskavý přístup i za to, že zpíváme i písničky, které si vyberu a mám pocit, že za ten rok jsem se opravdu ve zpěvu posunula. Jako učitelku Emu mohu vřele doporučit.
Lucie Čechová
Mám u Emy zkušenost se skupinovou i individuální výukou zpěvu. Oboje mohu jen doporučit, záleží jen na vás, která z cest vám bude bližší.
Já osobně mám pocit, že pokud jde o vývoj mého hlasového projevu, je pro mě velké štěstí, že jsem potkala právě Emu. Nedovedla jsem si vůbec představit, že před učitelem vydám jediný tón a s ní se to povedlo už na první hodině.
Na zpěv k Emě chodím od dubna a už teď zpívám písně zpěvaček, u kterých bych si netroufla ani doufat.
Ema mi vysvětlila, jak se stalo že se mi dostalo komentářů, že radši zpívat nemám apod. a velmi brzy mi ukázala, že se svým hlasem můžu dokázat velké věci.
Oceňuju také že mě od začátku vedla k tomu, že o hlas/hlasivky je třeba se pečlivě starat. A že je důsledná, protože bez toho bych se občas z ledaskteré techniky vykroutila :-)
Je velice laskavá a trpělivá, umí hledat různé cesty a přizpůsobovat se vašim možnostem, momentální náladě i přáním. Jsem poměrně temperamentní a snadno se začnu nudit nebo vztekat, že mi něco nejde a o to víc si cením toho, že v tom Ema se mnou umí být a nevyhodí mě. :-) Vzhledem k tomu, že pracuji jako psycholožka plně doceňuju Eminu schopnost zvládat emočně náročné situace. :-)
Její znalosti techniky a práce s hlasem jsou rozsáhlé a schopnost je laikovy srozumitelně přiblížit obdivuhodná.
Věřím, že právě díky Emině přístupu můžu zažívat skvělý pocit ze síly a barvy vlastního hlasu!
Velmi si cením toho, že můžu svět hudby objevovat s někým, kde je mi precizním, laskavým a trpělivým průvodcem.
Pozitivní reference šířím i v osobním kontaktu mezi přáteli. Kamarádka začala na jejich základě k Emě chodit před pár měsíci a je taky moc spokojená. Už jsme namotivovaly i další naší kamarádku - ta se chystá k Emě další týden...:-)
Bára Veselá
Hodiny zpěvu s Emou Máchovou? To je záležitost, kterou budu s radostí opěvovat chválou. Taky proč by ne, když si to se svým rozcvičeným hlasem konečně mohu dovolit.
Ale konec legrácek a tajtrlíkování. Na zpěv k Emě chodím necelý rok a s čistým svědomím mohu říct, že jsem zaznamenala velký posun kupředu. A co víc, zaznamenali ho i mí blízcí. Pro mě osobně je ale nejdůležitější fakt, že na tomto posunu mohu pracovat ve skvělém prostředí. Ema je velice laskavá, trpělivá a ochotná žena, která je vždy připravená podpořit a pomoct. Své hodiny koncipuje tak, aby byly nejen edukativní ale také zábavné a prosté stresu. Tato skvělá a velice nadaná učitelka zpěvu je tou správnou volbou nejen pro všechny stydlíny a nerváčky, ale i pro všechny ty, kteří se chtějí rozvíjet v pohodě obklopeni skvělými lidmi.
Nela Egertová
S výukou pod vedením Emy Máchové jsem byla moc spokojená, hezky mi vysvětlila techniku zpěvu, jak který tón vytvořit a zazpívat. Stejně tak se mi líbil repertoár, který vybírala. Doporučuji a děkuji! :)
Květa Přibylová
Emu vřele doporučuju! pro všechny, co se bojej zpívat či dokonce i kvíknout (to byl můj případ) a určitě i pro ty zpívavější. Umí nejen skvěle povzbudit, ale hlavně pořád hledá cesty, jak nezpěvákům vysvětlit, kde v těle najít ten který tón a jak ho zazpívat ven :-)
veronika střechová
Již druhým rokem chodím s dětmi do Zpíváneček a jsou prostě úžasné! Starší syn (3,5 roku) se v hodinách moc neprojevuje, protože není ten typ co nadšeně opakuje to co ostatní, ale doma si pak prozpěvuje a často mě překvapí co všechno si z hodiny odnesl. V hodinách ho nejvíce baví hra na nástroje, kolo kolo mlýnský, běhání a výtvarná vsuvka a poslední dobou začal i tancovat, nevídané! Mladší syn (1,5 roku) začal chodit na Zpívánečky jako doprovod staršího brášky a od jednoho roku se již aktivně účastní. Od miminka miluje zpívání, tancování i hru na nástroje. Jsem přesvědčená, že hlavně díky Zpívánečkám a častému zpívání u něj došlo k rychlému rozvoji řeči a v jeho roce a půl krásně mluví v celých větách. Zpívánky baví i mě, protože máme nejenom společnou aktivitu, která všechny baví, ale také si zazpívám a naučím se spoustu nových písniček a říkanek a nemusíme zpívat pořád dokola Pec nám spadla a Skákal pes. Hodina je pestrá, má koncepci a vždycky strašně rychle uteče, až moc :-)
Barbora Listíková
K Emě Máchové jsem nejprve začala chodit do sboru Nashira a bylo to super. Snažila se s námi nacvičit velmi pestrý repertoár od lidovek, přes hebrejské až ke složitějším kusům. Vždycky se snažila každému pomoct, když si nebyl jistý v kramflecích.
Nyní k ní s malou chodíme na Zpívánečky, nejprve od 5 měsíců Zpívání s maminkami a teď už pro starší. Malou to moc baví, protože si může osahat piano, kytaru, cinknout si na triangl, nikdo ji neokřikuje a nakonec si i něco vyrobí za asistenci maminky.
Jak ve sboru, tak i na Zpívánečkách je skvělá, přátelská atmosféra, za kterou právě stojí Ema :-) Takže tímto jí děkujeme a vřele doporučuji všem, kdo by se chtěl pustit buď sám nebo s dětmi do zpívání :-)
Lenka Gelbičová
Kurzy pod vedením Emy Máchové mohu více než doporučit! Již několik let chodím k Emě do ženského pěveckého sboru Nashira. Obdivuji její nadšení do zpívání a velmi oceňuji pozitivní a vstřícný přístup ve vedení sboru, který nás stále více posouvá dál.
Současně navštěvuji s mojí tříletou dcerou kurzy zpívání pro nejmenší. Velmi hezkou a poutavou formou se zde ti nejmenší seznamují se světem hudby, mají možnost slyšet a vyzkoušet si opravdové hudební nástroje a i pro maminky je to velmi hezky strávený čas:-)

Všem zpěvákům, nezpěvákům, dětem i maminkám doporučuji!
Tereza Dvořáková
K Emě chodím již více než rok. Vždycky jsem chtěla začít zpívat, ale bála jsem se chodit na hodiny zpěvu pro dospělé. Když jsem objevila Kurz pro nezpěváky, řekla jsem si, že to musím zkusit.

Bylo to to nejlepší, co jsem si mohla vybrat. Ema citlivě pracuje s mými hlasovými možnostmi a snaží se je dál rozvíjet, což se jí daří.

Vybíráme si písně, které se nám líbí a hodina nám spolu vždy příjemně uteče - možná až moc rychle.

Všem, kdo sní o tom, že se naučí zpívat, kurz vřele doporučuji!
Petra Králová
K Emě chodíme na Zpívánečky s 1,5 letým synem a co mě nepřestává fascinovat, je perfektní příprava a nápaditost jednotlivých hodin. Výuka probíhá v malém kolektivu, což má svoje neopakovatelné kouzlo.

A hlavně muzika je živá, ať už na klavír, kytaru či různá chřestidla. Žádné nahrávky! Díky tomu se oba na zpívání těšíme. Z hodin si odnášíme domů texty k probraným písničkám a drobné výrobky, které si tam v rámci hodiny uděláme.

Skvělé také je, že platíte jen lekce, které odchodíte.

Za mě palec nahoru a držím pěsti, aby to Emu nepřestalo bavit :-)). Díky moc.
Olga
Ema umí zpěv vysvětlit a je velmi citlivá. Ukázala mi, že i když nejsu nijak nadaná zpěvačka, tak to ještě neznamená, že nemůžu zpívat. Tak (si) zpívám a od té doby je vše veselejší. Navíc jsem se díky písničkám, které vybírá, naučila i hebrejsky a africky. Díky Emi!
Zuzana Šabacká
Navštěvujeme s mladší dcerou Zpívánečky a je to velmi hezký kroužek.
Hodina je dynamická a zábavná jak pro děti, tak i pro rodiče.
Hlavní plus pro děti vidím v možnosti vyzkoušet si pestrou škálu hudebních nástrojů, v malém počtu dětí ve skupině a v tom, že děti zpěv během hodiny nezačne nudit, protože je jejich pozornost v průběhu hodiny občerstvena i výtvarným okénkem.
Odnášejí si tedy nakonec nejen svůj výrobek, ale i dvojnásobně dobrý pocit z toho, co vše již dokážou.
Nejvíc mě těší úroveň zpívaných písniček a říkadel, nejde o žádné zpívání s Dádou, ale paní Ema má široký záběr lidových písní.
Mám radost, že jsem se o tomto kroužku dozvěděla. S rúznými školními a agenturními kroužky, které navštěvovala starší dcera, nemáme tak dobrou zkušenost.
Michaela Růžičková
Emu znám už rok a nějaký ten měsíc. Nastoupila jsem k ní do ženského sboru Nashira, který mě překvapil svou rodinnou atmosférou. Ema je skvělá sbormistrová, která nás vede neustále vpřed s tou mateřskou láskou a pílí, jí tak vlastní. A když už moc zlobíme, dokáže nás zase usměrnit.
Na sólový zpět k Emě chodím teprve měsíc, ale jen se mi potvrdilo to, co už vím ze sboru, Ema je trpělivá, vytrvalá a neuvěřitelně motivující. A že se mnou je ta trpělivost zapotřebí . :-)
Kdo si rád zazpívá, ať neváhá! A kdo má strach, ať také neváhá, já ho také měla, ale není proč ;-)
Eva Kroupová
Emu jsem poznala v roce 2012, kdy jsem zažila velice milé přijetí ve sboru Nashira. Jako sbormistrová nás, ukecané baby, vždy dokázala s jemností, ale i vrozenou autoritou usměrnit a vést, že za námi byla po každé dvouhodinovce vidět práce. Několikrát jsem si i zkusila sólový zpěv, kde se naopak člověk báječně uvolnil. Momentálně navštěvuji s čtyřměsíční dcerou hodinky nazvané Zpívání s mámou a považuji to za nejlépe investované peníze. Dcerku i mě to baví a ještě se vidíme s dalšími miminky. Nehledě k tomu, že máme postaráno i o zábavu na doma. Doporučuji všem :-)